Aktualności
AKCJA EKOLOGICZNA PDF Drukuj Email

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”


W związku ze zbiórką elektrośmieci prowadzoną w całej Polsce przez Firmę Green Office Ecologic, na terenie wsi Piątkowa również jest zorganizowana taka akcja ekologiczna pod hasłem „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Więcej…
 
Rok 2519 w wyobraźni młodych poetów PDF Drukuj Email

W tym roku po raz kolejny mogliśmy liczyć na uzdolnienia poetyckie naszych uczniów. Spod ich pióra wyszły utwory, które poruszały tematy związane z przyszłością, gdyż hasłem tegorocznego konkursu był: „Rok 2519”. Jury zachwyciła treść aż 10 wierszy. Ich autorów nagrodzono, a zwycięskie teksty zamieszczono w specjalnie wydanym tomiku poezji.

Więcej…
 
Zwiedzanie Muzeum Ognia w Żorach PDF Drukuj Email

Nieopodal Miasteczka Westernowego mieści się równie niezwykłe miejsce – Muzeum Ognia, które uczniowie 5a podziwiali w drugim dniu pobytu w Żorach. Wstępem do ciekawej ekspozycji był film edukacyjny, a ścieżka zwiedzania prowadziła przez pięć stref tematycznych: Okiełznanie Żywiołu, Przez Antyk i Wieki Średnie, Pali się!, Obszar Duchowości, Mędrca Szkiełko i Oko.

Więcej…
 
W poszukiwaniu przygód na Dzikim Zachodzie PDF Drukuj Email

Na nietypowe atrakcje mogli liczyć uczniowie klasy 5a, którzy udali się do Żor, by aktywnie spędzić czas w Miasteczku Westernowym „Twinpigs”. Jest to pierwszy w Polsce tematyczny park rozrywki, bazujący na tradycji Dzikiego Zachodu. Na terenie miasteczka znajdują się liczne atrakcje, wśród których każdy znalazł coś dla siebie.

Więcej…
 
Wyróżnienie dla Wiktorii w XVII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej PDF Drukuj Email

W kwietniu odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej im. Mariana Jonkajtysa pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza, pana Ludomira Handzla i Przewodniczącej Rady Miasta, Pani Iwony Mularczyk. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III gimnazjum - Wiktoria Sroka, deklamując wiersz Elżbiety Leopold, pt. „Tajgo, Syberio”. Jury, zachwycone niezwykle oryginalną interpretacją, przyznało naszej uczennicy wyróżnienie.

Więcej…
 
2. miejsce dla drużyny z Piątkowej w VII Gminnym Dniu Języka Polskiego PDF Drukuj Email

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż  swój język mają!”
Mikołaj Rej

Dnia 31 maja odbył się VII Gminny Dzień Języka Polskiego zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Świniarsku. Jego celem było propagowanie kultury języka polskiego wśród młodzieży oraz kształtowanie postawy szacunku wobec wybitnych dzieł literatury polskiej. Adresatem konkursu byli najstarsi uczniowie gimnazjum.

Więcej…
 
Gminne zakończenie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

(Seneka Młodszy)

19 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego, które wyjątkowo miało charakter uroczystości gminnej.

Więcej…
 
"Stara Baśń" - tajemnicze i magiczne miejsce PDF Drukuj Email

23 maja uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do Grybowa, gdzie poznali niesamowitą historię Warownego Grodu Bolka Gniewnego. W bramach grodu ,,Starej Baśni" przywitał ich kasztelan wraz z małżonką, którzy oprowadzili uczniów po zamku i przybliżyli jego historię.

Więcej…
 
Słoneczny Dzień Dziecka w Piątkowej PDF Drukuj Email