Start Osiągnięcia Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Ortograficznym 2017
Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Ortograficznym 2017 PDF Drukuj Email

Końcem kwietnia przeprowadzony został X Szkolny Konkurs Ortograficzny klas edukacji wczesnoszkolnej. Na zaproszenie organizatorek: p. Marzeny Majewskiej i p. Bożeny Chruślickiej odpowiedziało 20. uczniów, którzy rywalizowali o tytuł „Mistrza Ortografii 2017" w trzech kategoriach wiekowych oraz reprezentowanie naszej szkoły w etapie gminnym.

Uczestnicy przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń, ćwicząc podane przez organizatorów ortogramy i utrwalając zasady poprawnej pisowni. Dyktando, krzyżówka i inne zadania ortograficzne nie stanowiły dla  uczniów żadnego problemu.

W wyniku zmagań konkursowych wyłoniono laureatów, którzy otrzymali dyplomy, książki i słodycze.

Klasa 1
I miejsce: Gabriel Wiśniowski, 1b
II miejsce: Paulina Góra, 1b
III miejsce: Jakub Łukasik, 1a
Wyróżnienie: Bartosz Horowski, 1b

Klasa 2
I miejsce: Julia Jarosz, 2b
II miejsce: Aleksandra Jarosz, 2a
III miejsce: Natalia Góra, 2b
Wyróżnienie: Zuzanna Klatka, 2b

Klasa 3
I miejsce: Zuzanna Cempa, 3a
II miejsce: Magdalena Bocheńska, 3a
III miejsce: Karol Górka, 3b i Bartosz Górka, 3b
Wyróżnienie: Aleksandra Baran, 3b

Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Piątkowej za ufundowanie nagród.

Etap gminny odbył się 11 maja w Zespole Szkół w Świniarsku. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriel Wiśniowski, Julia Jarosz, Zuzanna Cempa. Systematyczna i wytężona praca tych uczniów w finale przyniosła znakomite rezultaty i pozwoliła na odniesienie sukcesu. Julia i Zuzanna zajęły II miejsce w swoich kategoriach wiekowych, otrzymując medale, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom, ich nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

Marzena Majewska, Bożena Chruślicka

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej...Kalendarz

grudzień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2