Walentynki! Walentynki! PDF Drukuj Email

Walentynki! Walentynki!_1Walentynki! Walentynki!
Mamy uśmiechnięte minki.

13 lutego, w ramach integracji zespołu klasowego, zorganizowany został Dzień Świętego Walentego, popularnie nazwany Walentynkami pod hasłem „Uwierzyć w siebie”. Tego dnia uczniowie klasy 2b mieli okazję nie tylko przekazać sobie miłe słowa czy doświadczyć wzajemnej życzliwości, ale także wzmocnić wiarę w siebie.

Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat obyczajów związanych z walentynkowym świętem. Następnie każde dziecko zapisało na kartce wyłącznie dobre, wyrażone z sympatią i szacunkiem słowa do rówieśników z klasy. Potem uczniowie wycinali paski z opisem każdego dziecka i naklejali je na przygotowane przez nauczyciela papierowe serca uczestników zajęć. Wychowawca – walentynkowy listonosz przekazywał je w imieniu całej klasy adresatom, którzy głośno odczytywali swoje walentynki  na forum klasy. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wzajemnie opinii na swój temat. Nie zabrakło ciepłych słów, życzliwych uśmiechów i braw. Adresowane do dziecka słowa: Świetnie liczysz; Lubię z tobą rozmawiać; Jesteś mądry; Masz piękne oczy; Dziękuję, że mi pomagasz… - sprawiły, ze każdy poczuł się ważny, potrzebny i doceniony. Te wyjątkowe ,,walentynkowe kartki” były dowodem na to, że drugoklasiści doskonale się znają  i dbają o to, aby  każdy czuł się dobrze w klasie. Na zakończenie dzieci otrzymały baloniki i słodkie upominki przygotowane przez rodziców. Była to lekcja wartościowa dla uczniów i cenna wskazówka dla nauczyciela do dalszej pracy wychowawczej.

 

Marzena Majewska


 

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej...Kalendarz

czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4