„Trzeźwe umysły” nagrodzone! PDF Drukuj Email

Dziewięć dziewczynek, uczennic szkół z terenu gminy Chełmiec, zdobyło nagrody w konkursach organizowanych w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2012. Uroczystość wręczenia zdobytych trofeów miała miejsce 18. grudnia w Urzędzie Gminy Chełmiec, a gratulacje zwyciężczyniom składał osobiście wójt Bernard Stawiarski.

 

Ogólnopolski projekt „Zachowaj Trzeźwy Umysł” realizuje już od kilku lat Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. Głównymi celami kampanii są między innymi zwiększenie zaradności dzieci i młodzieży oraz rozwinięcie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, w szczególności gdy dochodzi do prób częstowania alkoholem, papierosami czy narkotykami. Kampania ma także na celu przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży.

Dzieci ze szkół, które przyłączyły się do akcji, mają do wyboru kilka konkursów. Są to między innymi konkurs ulotkowy „Żabka czy motylek” i plastyczno-literacki „To ja!” dla szkół podstawowych oraz konkurs plastyczno-literacki „Autoportret” i ulotkowo-internetowy „Jak ryba w wodzie” dla gimnazjów. Nadesłane prace są później oceniane przez jury, a najlepsze z nich nagradzane.

W tym roku laureatkami wymienionych wyżej konkursów zostały:

  1. Magda Turska z Gimnazjum w Chełmcu;
  2. Ola Słaby ze Szkoły Podstawowej w Wielogłowach;
  3. Urszula Pomietło z Zespołu Szkół w Wielogłowach;
  4. Dominika Kądziołka z Gimnazjum w Chełmcu;
  5. Julia Podgórska z Zespołu Szkół w Wielogłowach;
  6. Wiktoria Kochanek ze Szkoły Podstawowej w Januszowej;
  7. Dominika Szołdrowska ze Szkoły Podstawowej w Paszynie;
  8. Arleta Jędrzejak z Zespołu Szkół w Piątkowej;
  9. Wiktoria Pogwizd ze Szkoły Podstawowej w Niskowej.

Wśród nagród dla dziewczynek znalazły się między innymi książki, gry karciane i zestawy pływackie. Wójt gminy Chełmiec dodatkowo ufundował każdej z nich łyżworolki i karnety na kryte lodowisko w Chełmcu.

Przy okazji wójt Bernard Stawiarski wręczył również nagrody – zestawy strojów sportowych – w rozgrywkach „Ligi Chełmieckiej Siatkówki Szkół, klas podstawowych 4-6 dziewcząt”. W wiosennych zmaganiach wzięło udział 11 placówek szkolnych z terenu gminy Chełmiec, ale na podium stanęły trzy z nich. Pierwsze miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Marcinkowicach. Nieco niżej uplasowała się Szkoła Podstawowe w Paszynie a trzecie miejsce zajęła Szkole Podstawowej w Piątkowej.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


 

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej...Kalendarz

czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4