Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać. W bieżącym roku szkolnym klasy pierwsze gościły w bibliotece 19 i 20 stycznia.

W pierwszej części uroczystości pierwszaczki obejrzały krótkie przedstawienie przygotowane przez kolegów z klasy II a. Dzieci wcieliły się w znane postacie z bajek, które swoim kolegom przekazały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania, zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde z dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę do domu. Ponadto każdy  uczeń z klasy pierwszej otrzymał na powitanie książkę pt. ,,Pierwsze abecadło’’. Te książki  nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek’’.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Dorota Stanek


 

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej...Kalendarz

wrzesień 2023
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1