Start Biblioteka Miesiąc Bibliotek Szkolnych za nami
Miesiąc Bibliotek Szkolnych za nami PDF Drukuj Email

Jak co roku w październiku obchodziliśmy święto bibliotek szkolnych, tym razem pod hasłem: "Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, przyszłości i teraźniejszości". Głównym celem obchodów tego święta była promocja biblioteki w środowisku szkolnym oraz utrwalenie wizerunku biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom.

Co działo się w naszej bibliotece?

  • Odbyła się akcja „Podaruj książkę bibliotece”, uczniowie przynosili do biblioteki książki, z których już „wyrośli”. W bieżącym roku wyróżnienie otrzymują: Julia Zawiślan i Weronika Górka z klasy 4b.
  • W oddziale przedszkolnym 0b uczniowie z koła bibliotecznego: Patrycja Baran, Justyna Gawlik, Weronika Górka, Kamila Leśniak, Natalia Majoch, Justyna Poręba, Edyta Szczurek, Julia Zawiślan, Grzegorz Oleksy zaprezentowali zajęcia czytelniczo – plastyczne „Poeci dzieciom”. Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima wykonane przez przedszkolaków zostały wystawione w galerii prac uczniów w bibliotece szkolnej.
  • Dla chętnych klas odbyły się zajęcia edukacyjno–czytelnicze „Ksiązki zakazane”, zorganizowane z okazji obchodzonego w Polsce Tygodnia Książek Zakazanych.(30.IX– 6. X). W zajęciach uczestniczyły klasy 4a , 6b oraz 1A gimn. i 3B gimn. W bibliotece prezentowana była wystawka „książek zakazanych”.
  • Odbyła się 3 edycja konkursu „Jesienne liście” przeznaczonego dla wszystkich uczniów w szkole. Tym razem należało odgadnąć w jakich językach europejskich napisano słowo „pisarz”. Laureaci konkursu to:
    1. miejsce Julia Michalik
    2. miejsce miejsce Justyna Nowakowska i Karolina Ruchała
    3 miejsce Kamil Cisowski

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej...Kalendarz

grudzień 2023
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31