Zachowaj Trzeźwy Umysł PDF Drukuj Email

Zespół Szkół w Piątkowej już od kilku lat aktywnie uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Również w tym roku udział w kampanii spotkał się z żywym zainteresowaniem ze strony dzieci, nauczycieli i rodziców.

Pierwszy etap kampanii polegał na zapoznaniu z głównymi założeniami akcji oraz przygotowaniu gazetki na szkolnym korytarzu, dotyczącej konkursów ogólnopolskich oraz działań sportowo – artystycznych, planowanych w naszej szkole. Wśród uczniów rozprowadzone zostały ulotki informacyjne i propagujące główne hasła tegorocznej kampanii oraz przeprowadzone pogadanki na lekcjach wychowawczych.

Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie, zaproponowanych przez organizatorów kampanii, czyli konkursie plastyczno – literackim: „TO JA” oraz sportowym współzawodnictwie międzyklasowym. Wykonane przez uczniów rysunki były różnorodne pod względem formy, wymagały również od dzieci dużego wkładu pracy i zaangażowania. Wszystkie złożone na konkursy prace zostały ocenione i nagrodzone a najładniejsze i najciekawsze wysłane na adres Fundacji „Trzeźwy Umysł” w Poznaniu.

Dnia 1 czerwca w naszej szkole, odbyły się zawody sportowe w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Brali w nich udział uczniowie klas IV-VI. W tym roku dzieciom w dniu ich święta zaproponowano udział w sportowym współzawodnictwie międzyklasowym, tj. drużynowy bieg sztafetowy, rzut do celu, przeciąganie liny, bieg w workach, sztafeta sprawnościowa, wyścig braci syjamskich. Do tych sportowych zmagań każda klasa wystawiła reprezentację, złożoną z ośmiu osób. Szczególnie dopingowani byli zawodnicy, biorący udział w rzucie do patelni i biegu w workach. Po ośmiu konkurencjach najsprawniejsi okazali się uczniowie klasy VIa, II- miejsce przypadło Vb a III miejsce zajęła IVb.

Drugim punktem imprezy było ogłoszenie zwycięzców w konkursie plastycznym na plakat, w którym należało przedstawić obraz samego siebie. Jury miała dylemat, bo prace były bardzo ciekawe i estetycznie wykonane. Ostatecznie I miejsce w klasach I-III uzyskała Arleta Jędrzejak, natomiast w klasach IV-VI Aleksandra Słaby.

Najprzyjemniejszą częścią imprezy było wręczenie nagród przez pana dyrektora, Sławomira Stanka. Każda klasa za uczestnictwo w zmaganiach sportowych otrzymała słodkie upominki. Natomiast zwycięzcy zawodów sportowych i konkursu plastycznego otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

W tym roku dzieci miały możliwość uczestniczenia w różnorodnych działaniach w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Udział w projekcie sprawia im dużo radości i przynosi wiele korzyści. Pokazuje, że warto prowadzić aktywny tryb życia, dbać o swoje zdrowie i unikać tego, co szkodzi zdrowiu i prawidłowemu rozwojowi. Nasza szkoła na pewno weźmie udział w kolejnej edycji kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej...Kalendarz

kwiecień 2021
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2